Krótka historia Szkoły Ratownictwa WSRM

Jesteśmy najstarszą tego typu placówką w Polsce i jedyną w województwie łódzkim

Wszystko zaczęło się na długo przed uruchomieniem pierwszych ośrodków symulacji medycznej w naszym kraju. W 1973 roku doktor Ryszard Buehl wraz z grupą innych lekarzy dostrzegł konieczność szkolenia kadr medycznych oraz laików z zakresu udzielania pierwszej pomocy. To z jego inicjatywy 5 kwietnia 1973 roku powstała Szkoła Ratownictwa w Łodzi. Jeszcze tego samego roku przeprowadzono pierwsze szkolenia dla pracowników łódzkich zakładów produkcyjnych.

Mamy bogate doświadczenia

Nasi kursanci to nie tylko czynni zawodowo członkowie zespołów ratownictwa medycznego. To także wykładowcy akademiccy, instruktorzy międzynarodowych towarzystw naukowych a przede wszystkim pasjonaci ratownictwa medycznego.

 

Nasza kadra

Katarzyna Browarna

Lekarz,jedna z pierwszych specjalistka medycyny ratunkowej.Dydaktyką zajmuje się od wielu lat.Jest pionierką w nauczaniu ratowników medycznych w WSRM. Medycyna ratunkowa…

Paulina Bryńska

Ratownik medyczny,ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Prowadzi również szkolenia i pokazy pierwszej pomocy, podczas, których w przystępny…

Paweł Domański

Ratownik medyczny,prowadzi kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy.Jest entuzjastą ratowniczych zespołów motocyklowych,gdzie również pełni dyżury.

Krzysztof Kotliński

Ratownik medyczny, autor blogu ratowniczego, poszukiwacz nowinek w dziedzinie medycyny ratunkowej, entuzjasta wdrażania nowych technologii w ZRM.

Marika Kucharska

Ratownik medyczny, kreatywna i ambitna. Swoim zaangażowaniem w pokazach i kursach pierwszej pomocy potrafi zainteresować każdego.

Tomasz Kuchciński

Ratownik medyczny, członek WOPR, strażak ochotnik, ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zawsze otwarty i uśmiechnięty.

Adam Kurczyński

Ratownik medyczny, członek WOPR, ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, prowadzi również szkolenia i pokazy pierwszej pomocy,

Michał Wójcik

Ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem, instruktor ERC, dydaktyką zajmuje się od zawsze. Otwarty na nowe wyzwania.

Bartek Szczypiór

Ratownik medyczny z doświadczeniem w SOR i ZRM , pozytywny i otwarty na ludzi, kardiologia i urazówka to jego ratownicze…

Małgorzata Muzyk-Gajda

Ratownik medyczny z doświadczeniem wojskowym,prowadziła kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy,specjalizuje się w medycynie taktycznej

Andrzej Kmieciak

Ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem , pasjonat ratownictwa medycznego i dydaktyk,komunikatywny i ambitny.

Marcin Nowakowski

Ratownik medyczny,nauczyciel akademicki,żywiołowy i zaangażowany dydaktyk.

Janusz Zuchora

Ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem,odpowiada za sprzęt szkoleniowy,wsparcie logistyczne i dydaktyczne szkoleń,dokumentację filmowo-fotograficzną i promocję naszych działań.

Aleksander Szadkowski

Ratownik medyczny, pasjonat ratownictwa,uczestnik zawodów dla ratowników medycznych,nauczyciel akademicki,ambitny i kreatywny.

Karolina Przybyt-Sibelska

Ratownik medyczny i dydaktyk,specjalizuje się w tematyce zagrożeń życia u dzieci.

Cezary Kalinowski

Ratownik medyczny o ogromnym doświadczeniu, wieloletni dydaktyk i pasjonat ratownictwa,instruktor ERC.Farmakologia nie ma dla niego tajemnic.

Paweł Rasmus

Paweł jest psychologiem klinicznym, absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego oraz wykładowcą Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W naszej firmie zajmuje się wsparciem psychologicznym…

Podziel się